Najczęstsze awarie tarcz motocyklowych

Najczęstsze awarie tarcz motocyklowych

Nie pozwól, aby plany twojej podróży zniweczył problem z układem hamulcowym w motocyklu. Chcąc wykorzystać piękną aurę warto dowiedzieć się, jakie awarie najczęściej dotykają tarcze motocyklowe. W jaki sposób łatwo i szybko je zdiagnozować? Czy jesteśmy w stanie je samodzielnie usunąć?

Stan techniczny hamulców wpływa na zdrowie i bezpieczeństwo

Układ hamulcowy jest szalenie ważny dla każdego użytkownika jednośladów, ale nie tylko. Każdy uczestnik ruchu drogowego będzie czuł się bezpieczniej, jeśli osoby prowadzące maszyny posiadają sprawne podzespoły, takie jak tarcze motocyklowe lub klocki hamulcowe. Z tego też powodu bardzo dobrym nawykiem jest systematyczne sprawdzanie stanu technicznego każdej części mającej wpływ na hamowanie. W ten sposób można wychwycić możliwe w najbliższej przyszłości usterki.

Najczęstsze przyczyny awarii

To, że tarcze motocyklowe oraz klocki są bezustannie narażone na bardziej lub mniej usterki, ale żadnych z nich nie należy lekceważyć. Niestety najczęstszymi przyczynami problemów z hamulcami jest niewłaściwa eksploatacja, a także montaż wykonywany w sposób nieprofesjonalny lub wykorzystywanie części o słabej jakości, które najzwyczajniej są nietrwałe.

Rodzaje usterek układu hamulcowego

Tarcze motocyklowe najczęściej ulegają deformacji. Dochodzi do tego przez kolizje lub agresywne hamowanie kończące się długotrwałym zaciskiem klamki. Kolejną przypadłością jest często spotykane przegrzanie. Ma to miejsce w wyniku zakleszczenia lub zablokowania klocków na jarzmie. Zdarza się, że tarcze motocyklowe pękają. Głównym powodem takich sytuacji jest częste oraz gwałtowne hamowanie z dużej prędkości lub też ich schłodzenie w danym momencie, np. poprzez zatrzymanie maszyny w kałuży. Żadnych śladów zużycia tarcz nie należy bagatelizować, niezwłocznie należy to zgłosić specjaliście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top